O MNIE       O PROJEKT i...      O FREEDOM    O TAFTYLI

wtorek, 24 lutego 2015

polskie meble industrialne

Znalazłam ich kiedy szukałam metalowej szafki do tego pokoju. 
Zazwyczaj tego typu poszukiwania kończą się u mnie w sklepie z używanymi meblami niemieckimi,
co powoduje, że moje wybory są przypadkowe - biorę co dają:)

Przeczytawszy opis firmy nie odważyłam się wtedy wysłać zapytania. Stwierdziłam, że za wysokie progi na moje nogi. Zagraniczne zlecenia, którymi się chwalą źle wróżyły. 

Niedawno firma zaczęła (przynajmniej w oczach takich odbiorców jak ja) nieco zmieniać kierunek sprzedaży i to zachęciło mnie do napisania do nich. Przy okazji otrzymałam cennik i powiem szczerze, że pozytywnie mnie zaskoczył.


W MRN można znaleźć meble różne - nietypowe  oraz te w miarę powtarzalne.
"Seryjne" w stylu industrialnym bardzo mnie zainteresowały, bo kiedy zaczynam projekt z myślą o jakimś kroju mebla, mogę zrealizować go kupując lub zamawiając taki mebel o jakim myślałam na początku, a nie polować na zbliżony - akurat wtedy takiego nie ma. 
Mogę też zamówić u ślusarza (moje zdanie na tema okolicznych ślusarzy znacie, a jak nie znacie to się domyślcie:), ale nie mam tyle cierpliwości i nie zawsze potrzebuję bramę.

Meble industrialne to jedna z dziedzin, którą manufacture-MRN się zajmuje.
Wydaje mi się, że jest to domena Pana Mateusza.
I tu Panie Mateuszu, przepraszam. Meble, napisy i ścianki metalowe są super, ale mnie uwiodła Pani Matka i jej malowane blaty. 
Mistrzostwo świata! 
Malowane meble. 
Oczywiście wiem, że połowa Pań maluje sobie meble, postarza i drapie, ale ta Pani to zupełnie inna liga. Wzory są subtelne i lekkie. A te faktury! 
Nie wiem jak są wykonywane mogę się jedynie domyślać, ale wyglądają niesłychanie autentycznie. Zupełnie inna klasa malowanych mebli niż te, które na co dzień spotykam. 
Myślę że konserwatorskie wykształcenie ma tutaj ogromne znaczenie.
Piękne brudy, przyznajcie sami.

Mam chrapkę na projekt super nowoczesnego wnętrza np kuchni. Wszystkie meble skrojone w kant i tylko jedna ściana szafek z tymi frontami i żadnych innych detali odciągających uwagę od pięknej niecodziennej faktury.
No może kiedyś:)

Teraz polecam odwiedzić stronę manufacture-MRN, profil na facebook'u, instagrama Pana Mateusza


5 komentarzy:

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Bardzo proszę o nie umieszczanie reklam.